mlm-kontakt

SAJT-KORAK PO KORAK

KORAK PO KORAK DO GOTOVOG SAJTA

Nivo poznavanja photoshopa - srednji

Danas æemo raditi ozbiljan sajt !!!!!!!!

Rad sa shape toolom, – pojam stilova, koji život znace.

1. Otvaranje novog dokumenta – file/new

2. Obojiti lejer u # CBC8CC I nazvati ga pozadina

3. Otvoriti sliku nebo.bmp, pomoæu marquee tool-a selektovati deo neba I komandom edit/copy ,edit/paste na nas sajt dobiæemo novi layer kome æemo dati ime nebo header.

4. Poèinjemo sa shape alatom
Kako pa jednostavno, izaberite strelicu iz ponuðene biblioteke. Napraviti novi layer,nazvati ga crna. Kada se radi sa shape alatom, prednja boja mora da bude željena,tj. ona boja koje æe nam biti strelica. Upotrebiti efekat drop shadow,putem dvoklika na taj layer gde se dobija blanding mode - komanda drop shadow.

5. Dupliciramo taj isti layer, select layer transparency, i prebojiti ovom bojom #DCCEA9.

6. Selektovati T - alat I napisati slogan kompanije: Our click spend your time ! Pomeriti slogan selektorom na željeno mesto.

7. Na novom layeru-dati mu ime linijica 1, pomoæu shape tool-a povuæi jednu liniju debljine 3 px, kao na slici, boje # 32437A, a zatim ponovo novi layer, dati mu ime linijica 2 i nešto tanja linija, 1 px, ispod nje, iste boje!

8. Napraviti layer set. Novi layer-ime: dugme 1. Pomocu shape alata, opcije rounded corners, napraviti dugme teget boje (# 32437A), a zatim zadati mu oredene opcije blending modova kao što je efekat stroke 3px, outside gradijent linear sivo-beli.

9. Layer dugme 1 duplicirati onoliko puta koliko nam treba linkova, dugmica. Staviti ih sve u layer set, prevlaèenjem mišem.

10. Seletujemo T - alat I napišemo linkove na dugmiæima. Slova su bele boje,sa senkom!

Trebalo bi ovako nešto da dobijete, a sada dalje!!!

11 .Selektovati shape tool I uraditi logo . Naravno pre toga napraviti novi layer I nazvati ga logo. Boja za logo ista je kao ikod dugmiæa. Logo prevuæi selektorom na željeno mesto.

12. Pomoæu shape alata praviti polja sa zaobljenim ivicama I efektima koji su korišæeni pomoæu blending modova. Isto tako pravimo èiode, linije, štiklice.

13. Dugme se pravi tako što:
new/layer-ime dugmiæ
marquee kružna selekcija
gradijent alat, radial gradijent povuæi od centra kružne selekcije
dodati blending options – drop shadow.

Ljudi pa ovo radi !!!!!!!!!!!!

14.Napišemo sa alatom T tekst pored èioda, tekst æe odgovarati linkovima koje budemo napisali kada budemo imali temu sajta.

Mali saveti
Izrabljujte blending options, pomou shape alata èinite èuda na internetu, stilovi su zakon!!
Pokušajte da vas sajt dizajnerski odgovara nameni za koju je napravljen.
Budite jasni sa linkovima, omoguæite korisnicima sajta najbolju moguæu reklamu.....

Ukoliko imate dodatnih pitanja, naravno pitajte.......:)

ovde možete daunloadovati psd ovog primera >>>

povratak na stranicu tutoriali